دانلود کلش آف کلنز نبرد قبیله ها Clash of Clans 10.134.7 – برترین بازی استراتژیک آنلاین اندروید

Clash of Clans

Download Clash of Clans 10.134.7 – The Best Online Strategy Game for Android

دانلود کلش آف کلنز نبرد قبیله ها برای کامپیوتر و تمام سیستم عامل ها Clash of Clans 10.134.7

Clash of Clans (جنگ قبایل) نام یکی از بهترین بازی های استراتژیک اندروید است که در مدت زمان کمی توانست محبوبیت زیادی را در میان آندرویید ها دریافت کرد و اکنون دارای امتیاز فوق العاده ۴٫۸ از ۵ در گوگل پلی است. این بازی زیبای آندرویدی شما باید با استفاده از ابزارهایی که در اختیارتان قرار می گیرد، دهکده خود را ساخته و آن را وسعت ببخشید.

باید با استراتژی خود بر روی حمله هایی که از دیگر قبایل علیه شما انجام می شود را از بین ببرید و از دست ندهید. در بازی کلش اف کلنز، شما باید آموزش و پرورش و آماده سازی آن برای جنگ و همچنین ساختمان ها و قلعه های دهکده را به گونه ای اساسی و مستحکم بسازید تا در هنگام حمله دشمن آمادگی کامل داشته باشید. با نصب این بازی به زود خواهید فهمید لقب افزوده ترین استراتژیک اندرویدی بازی مناسب این بازی است! شما با استراتژی و فکر جنگی خود باید خودتان را نشان دهید و با رقبا و رقبای دیگر این بازی در دنیا رقابت کنید و تجربه بی نظیری را با گوشی آندروید خود داشته باشید.

بازی EPIC STRATEGY
پاسخ تماس از سبیل! پیوستن به فینال بین المللی که Clash of Clans است. روستای خود را سفارشی کنید، ارتش را بسازید و مخالفان خود را له کنید. مثل استفاده از دوستی برای حمله به دشمنانتان؟ با ایجاد یک قبیله، یا ایجاد میراث Clashing با ایجاد خودتان. انتخاب شما در این انجمن میلیونها نفر از Barbarians است. دانلود رایگان و Clash on، Chief!

دائما در حال تحول
Clash of Clans به طور مداوم در حال پیشرفت است تا تجربیات کاربرگ دوستانه، سازگار و سرگرم کننده برای علاقهمندان به بازی Supercell را ارائه دهد. از زمان عرضه بازی در سال ۲۰۱۲، تعداد زیادی به روز رسانی شده است.

آماده كردن
برای بته
تیم Clash of Clans برای سریع بودن شهرت دارد. هنگامی که کار خود را برای ایجاد یکی از شدیدترین میدان های جنگ در جهان ایجاد می کنید، نوعی باید باشد. اما زمانیکه در نهایت درست بود برای ایجاد جنگ قبیله، این تیم سریع حرکت کرده بود تا همه چیز را کند کند. ببینید چرا این به روز رسانی طولانی تر از بقیه بود و چرا نتیجه نهایی ارزش منتظر بود.

 : Clash of Clans سخن گفتن از

این یک بازنگری در بازی freemium است که در آن ما معمولا پس از بوت شدن بازی، دوباره پس از سه روز و در نهایت پس از هفت روز، احساساتمان را به ما نشان می دهیم. با این حال، Clash of Clans برای چندین ماه به طول انجامیده است و من برای مدت زمان زیادی بازی کرده ام، بنابراین در این دور، چیزهایی را کمی متفاوت می بینم …

در تاریخ ۱۳ ژوئن ۲۰۱۲، Clash of Clans در فروشگاه App خود در ۱٫۷ انتشار کامل خود، پس از گذراندن یک دوره در بستر بتا، ضربه زد.

چند ماه بعد، پس از شنیدن درباره عشقش به بازی، و میزان قابل توجه پولی که او در عنوان freemium گرفتار شده بود، من توسط بازیگر اصلی من جان جردر معرفی شدم.

من همیشه در بازی های freemium علاقه مند هستم و بیشتر از سهم عادلانه من از زمان در آنها غرق شده ام. اما با گذشت زمان، بازی Clash of Clans را از دست دادم و با شکست عام برای بسیاری از عناوین جهانشمول freemium آشنا شدم: مهارت و استراتژی بسیار کم در موفقیت وجود دارد.

یک گام کوچک برای مرد وحشی

برای من، Clash of Clans نشان دهنده یک گام اساسی، اما قابل توجه در جهت تغییر این است، هرچند این یک گام است که چند نفر زمان را برای تشخیص آنها می گیرند. دیدن، Clash of Clans از شما می خواهد که در بازی و همچنین بیمار خوب باشید و برای آن شایستگی تشخیص است.

قبیله ها از شما می خواهند تا یک روستا را بسازید و آن را با همه چیزهایی که قبیله جنگجویانی که ممکن است به آن نیاز دارید، بسپارید. یک تالار شهری برای رهبری، یک معدن طلا برای پول، یک اردوگاه ارتش برای نگه داشتن رزمندگان، یک جمع کننده الیکسیر برای جمع آوری این منابع اضافی از اتر – خیلی زود شما مقدار زیادی از کارهای معماری را که باید با آن روبرو شوید.

با ساخت و گسترش اردوگاه کوچک خود به یک قلعه رو به رشد، نوع ساختمان های بیشتری را باز می کنید، اما هرگز به اندازه کافی برای انتخاب کردن با شما نیست. آمار سطح بالا به اندازه کافی است و شما می توانید قلعه قبیله ای را به دست آورید، به شما اجازه می دهد تا با دیگر بازیکنان ارتباط برقرار کنید، سربازخانه های خود را ارتقا دهید و انواع مختلفی را ایجاد کنید.

برای باز کردن قفل بیش از نوع کافی از دستگاه وجود دارد اما برای هر کدام از آنها به اندازه کافی در میدان جنگ به نظر نمی رسد.

این درگیری هایی است که شما برای اولین بار از ضرورت مهارت ها قدردانی می کنید. چندین جنگ اول با AI آسان است. به سادگی Barbarians به ساختن مخفیگاه Goblin بپردازید و آنها را از هم جدا کنید.

سپس شما به واحدهای آرچر دسترسی پیدا می کنید، و شما فکر می کنید “خوب، این آسان است، من از طریق این طوفان”.

آجر آجر

سپس شما را در برابر یک دروازه بان دشمن با چند توپ و یک دیوار بزرگ چاقو می کوبید و برای شما انجام می شود. واحدهای دستی شما نمی توانند دیوار را به اندازه کافی سریع پاره کنند، و کمانداران شما منابع زیادی غرق می شوند تا متوجه شوند که آنها توسط توپ ها اخراج می شوند.

بنابراین شما Barracks خود را ارتقا دهید و بعد از مدتی شما Giants و Wall Breakers را دارید. حالا شما می توانید از طریق همان دیوارها با یک بمب کنار جاده ای سر و صدا کنید و غول های خود را به راحتی از بین می برید.

این بازی مانند این می شود، نیاز به واحدهای پیچیده تر و پیچیده ای دارد و از شما می خواهد که به طور استراتژیک فکر کنید و واقعا فکر کنید که چه عناصری باید در ساخت و ساز در اردوگاه خود تمرکز کنید.

بعد شما متوجه خواهید شد که اعداد قریب الوقوع فقط این نیست که قطع شود – شما باید به طور خاص فکر کنید که کجا و چه زمانی نیروهای نظامی را مستقر می کنید و چگونه آنها با اردوگاه های دشمن ارتباط برقرار می کنند.

بسیاری از توپ ها در ورودی محافظت می کنند؟ شما یک واحد هوایی خواهید داشت تا از بالای بالا باران ببارد. تله های بمب در انتظار برگشتن؟ از طرف دیوارها بروید

برای این سیستم های بازی حتی توجیه روایتی وجود دارد، اگر به آن نیاز دارید. شما قبیله ای سرگردان هستید، البته شما کنترل کامل خود را در تمام سربازان خود ندارید، اما می توانید دستورات عمومی را به عنوان رئیس خود اعطا کنید.

این، البته، برای آموزش و پرورش هنگامی که شما برای اولین بار توسط یک بازیکن واقعی زندگی می کنند، تمرین می کنید. اولین بار که پایه خود را می بینید پاک می شود، شما بازبینی را تماشا خواهید کرد تا ببیند چطور اتفاق افتاده است، بازسازی شده و شاید مناطق خاصی از پایگاه خود را ساقط کنید. سپس وقت آن است که نیروهای نظامی را آموزش دهیم و آنها را به عنوان رئیس معرفی کنیم.

رفتن به خانه

فشار برای ادامه دفاع ضعیف یا فرم های مرگبار تر، باعث می شود که شما به عقب بازگردید و سیستم بازیابی کالیبراسیون اطمینان حاصل کنید که هرگز بیش از حد نا امید نخواهید شد.

البته این یک بازی کامل نیست – از این رو جایزه طلا و نه پلاتین. اما مسائل چندان دور از ذهن نیست.

گاهی اوقات این بازی اشتباه می کند که شما در حال حرکت در اردوگاه خود به عنوان حرکتی برای ساختن یک ساختمان، که می تواند درد باشد. و آن را سریع به بوت شدن، اما به نظر می رسد برای تنظیم مجدد روند بارگذاری هر زمان که شما به صفحه اصلی آیفون بازگشت و سپس به عقب بر گردیم.

این بازی هرگز بهترین بازی نیست. به هیچ وجه زشت نیست، اما ارائه همه ایزومتریک ۲D است و تعدادی از فریم های انیمیشن می تواند کمی بالاتر باشد.

و شاید طول می کشد تا اندکی طولانی تر از ساختمان های مناسب برای بالا بردن. این بیش از حد نیست و به شما فرصت می دهد تا از راه دور بروید و فکر کنید که چگونه می خواهید به جلو حرکت کنید، اما هنگامی که فقط می خواهید بر روی استراتژی های خود تمرکز کنید، می تواند درد باشد.

اما اینها درگیری های جزئی هستند. Clash of Clans یک بازی فوق العاده، freemium و یا در غیر این صورت، با بیشتر از آنچه که بیشتر به آن اعتبار می دهد، است. به همین دلیل است که آزمایش آن زمان از زمان راه اندازی آن منتقل شده است و هنوز هم یک جامعه فعال به طور قطعی ساخت قلعه های پیچیده را در امید تبدیل شدن به شکست ناپذیر.

پس برو و آن را بگیر. این رایگان است، آسان است برای به دست آوردن، و این یک نمونه عالی از چگونگی کار freemium است.

تغییر نسخه جدید کلش اف کلنز:

آیتم های جادویی جدید: دیوار، کارگر و کامل کردن منابع
بیلدر هال ۸
نیروی جدید سوپر پکا در بیلدر بیس
خرید و فروش منابع، اشیاء جادویی با تاجر
دستاوردهای جدید در پروفایل بازیکنان
چلنج بیشتر برای کلن گیمز
Balance نیروها و ساختمان ها

در بخش دانلود فایلی با نام ترفند بازی قرار گرفته است که توسط آن قادر به:

 

* آموزش بازی گروهی با دوستان و آشنایان

* بدست آوردن بی نهایت الماس در بازی

* آموزش اجرای بازی روی کامپیوتر

* روشی دائمی برای بازیابی امتیازات بازی

* آموزش تغییر نام دهکده

و …

 

تغییرات نسخه جدید کلش کلنز Clash of Clans 9.256.19:

 

* حذف تم ویژه هالوین

 

تغییرات نسخه جدید کلش کلنز Clash of Clans 9.256.17:

* آپدیت ویژه هالوین و هالوین تم

 

تغییرات نسخه جدید کلش کلنز Clash of Clans 9.256.4:

* در پایه ساز دوستان خود را به چالش بکشد

* باز کردن سطوح قبیله پرک در حین کار با قبلی ها

* اتك دوستان را به صورت زنده ببینید

* لولهای گولم و والکیری به سربازارن اضافه شده است

* دوستان خود را در تاریخ آنلاین ببینید

* بهینه سازی بازی، تغییر در گرافیک و رفع بگ گزارش شده

 

تغییرات نسخه جدید کلش کلنز Clash of Clans 9.105.4:

 

* ارتقا سطح Cannon و برج آرچر و برج دنیای

* افزایش سطح P.E.K.K.A، Healer، Wizard، Miner و Wall Breaker

* تخفیف و متعادل سازی مربوط به سطوح تاون هال ۱۰

* رفع مشکلات و بهینه سازی بازی

 

تغییرات نسخه جدید کلش کلنز Clash of Clans 9.24.1:

 

* آپدیت بزرگ بازی کلش کلنز تا این تاریخ!

* تغییرات گسترده در لوگو و صفحه ورود به بازی

* قابلیت سفر به ماکان های جدید

* توانایی کشف دنیای جدید با داشتن ساختمان های جدید

* اضافه شدن نیروی جدید برای نبرد

* اضافه شده ارابه های کانون و هیروی جدید

* اضافه شدن ماشین جنگی با قابلیت آپگرید

* رفع مشکلات نسخه های قبلی و بهینه شدن بازی

 

تغییرات نسخه جدید کلش کلنز Clash of Clans 8.709.16:

* حذف تم کریسمس و برف

* حلبگ های گزارش شده

تغییرات نسخه جدید کلش کلنز Clash of Clans 8.709.2:

* تغییرات عظیم در شهر هال ۱۱، ارتقا پادشاه و کویین به لول ۴۵، کلن کستل و هوبر ریدر به لول ۷، ارتقاء برج ویسارث به لول ۱۰، دیوار به لول ۱۲، گولم به لول ۶

 

* کلن کستل تغییر بدن در ظرفیت ۳۵ تایی به لول ۷ ارتقا داده شده البته در لول ۷ امکان پذیر شدن ۱ اسپل اکسیری یا ۲ عدد اسپل دارک امکان پذیر است

 

* پوشش اسپل سم دچار تغییر شده است و افزایش محسوسی داشته است

* سلامتی و میزان آسیب در سرباز ویچ افزایش یافته است

* سرعت در حمله بالون و دراگون و پیک افزایش خوبی داشته است

* ارسال ایسمل از ۱۲ ساعت به ۱ ساعت تغییر یافته است

* چالش های دوستانه زمانبندی ۱۵ و ۳۰ دقیقه اضافه شده است

* هزینه و زمان ساخت نیروها دچار تغییر شده است

* محیط بازی به مناسبت سال ۲۰۱۷ کریسمسی شده است

* رفع باگ های قبلی بازی کلش آف کلنز

 

*

تغییرات نسخه جدید کلش کلنز Clash of Clans 8.551.25:

* حذف تم هالوین

تغییرات نسخه جدید کلش کلنز Clash of Clans 8.551.18:

* آپدیت به نسخه هالوین

تغییرات نسخه جدید کلش کلنز Clash of Clans 8.3551.4:

* اضافه شدن سرچ جدید برای اضافه کردن دوستان و جستجوی کاربران بر اساس تگ ها

* اضافه شدن دفاع جدید بمب تاور

* اضافه شدن سیستم جدید برای آموزش نیروها

* اضافه شدن ویزارد لول ۷: و افزایش قدرت ویزارد لول ۶

* تسلا لول ۹ اضافه شده است

* میزان سلامتی بویلر کاهش یافته است

* دیوار جدید (۲۵ دیوار جدید اضافه شده)

* Xbow لول ۵ اضافه شده است

* اضافه شدن جوایز کلن وار حتی برای بازنده ها

* برخی نیروهای دفاعی با کاهش قیمت تکمیل می شوند

حکم و نظر شرعی علما در رابطه با بازی کلش

یکی از مسائلی که بسیاری از جوانان می پرسند، حکم شرعی بازی کلش است که در این زمینه چند سوال مطرح می شود که می دانیم:

.

۱- آیا اصل بازی کلش اف کلنز از نظر شرعی قابل قبول است؟

حکم بازی “کلشاف کلنز” چیست و اگر حرام است، چرا؟

پاسخگویی به سؤالات و شبهات (اکس – شبهه): ابتدا به چند نکته مهم توجه داشته باشید:

الف – کار فقیه و مرجع تقلید، بیان فتوا و حکم کلی و نه تشخیص موضوع یا مصادیق و بیان آنها. به عنوان مثال: فقیه طبق احکام شرع مقدس اسلام، بیان می کند که «نوشیدن هر گونه نوشیدنی سکرآور (مستطیلی)، حرام است»؛ و یا بیان میدارد «گوشت گوسفند و گوشت حیوان حلال گوشتی که ذبح شرع نشده باشد، حرام است» ؛ اگر کسی میپرسد: «نوشیدن این میشایی که در من چاق است یا خوردن این گوشتی که در کنار من است، حلال است یا حرام؟»، (یعنی موضوع و مصدق)، دیگر فقه و معرفت نیست، میگوید: خودت ببخشید که دارای ویژگی های نوشیدنی ها و خوردنی های قانونی است یا حرام ؟!

ب – گاهی چیزی به صورت مستقیم حرام است، مانند: قمار؛ با ورق پاسور باشد یا با چوب بازی و یا حتی قمار سر فوتبال … یا شرط بندی با استخوان جناق سینه مرغ و … (ابزارش متفاوت است ، قمار حرام است). اما گاهی چیزی یا امری، خود حرام نیست، بلکه به بهاصفهی عوامل دیگر ممنوع است. مثل لباسیدن یک لباس چرمی بدیهی است که اگر مردار باشد یا از پوست حیوانانی که اسیر نشده اند تهیه شود، ممنوع است.

مثال: سخن گفتن و شنیدن، حلال است، و اساسا انسان، گریزی از آن نیست، اما گفتن و شنیدن دروغ، غیبت، تهمت، سخنان منحرف، فسادآور و … چطور؟

بازی ها:

بسیاری از بازی ها همینطور هستند. یعنی صرف بازی فوتبال در زمین، و یا بازی های کامپیوتری ممنوع است، اما اگر ارتقاء فسق، فساد، ظلم، بدآموزی … یا حتی تبلیغ کفر و شیطان پرستی و ترویج اسلام ستیزی [این روزها بسیار رایج است]، بدان معنا ممنوع است میگردند

کلش اف کلنز

طراحان این بازی را برای سرگرمی، تفریح ​​و یا احیانا فعالیت رشد رشد ذهن مخاطبین را ایجاد می کنند، بلکه در سراسر جهان به دنبال یافتن و گسترش اهداف و فرهنگ شیطان پرستانه فراماسونی، به منظور تبلیغ و تبلیغ نمادهای این شیطان است.

در دور ازطول این بازی [که خود مصدق بارز کار “لغو” است که مؤمن و هر عاقلی از آن پرهیز دارد]، بازیگر ارتقا می دهد تا تسخیر کند، ربوده می شود تا بزرگ شود، بزرگ می شود تا دوباره آپگرید کرد و دامنهی غارت خودشان وسعت قرآن و تخیل خود را در قتل و جنایت و سرقت و ظلم و … تقویت نماید.

استفتاء (فتوا) نمی خواهد:

آیا آیا تشخیص اشتباه یا عدمن به این بازی، فتوا می خواهد؟

در این بازی شما در یک دور باطل باشید! آپگرید می شود و غارت می کند که بزرگ شوید تا بتوانید دوباره ارتقا دهید و سرزمین بزرگتر را از بین ببرید و دوباره پیشرفت کنید تا بیشتر غارت شوید و … !!

آیا آیا تشخیص اشتباه یا عدمن به این بازی، فتوا می خواهد؟

* – هر انسان عاقل و سالمی میداند که نباید عمر کوتاه و شریف خود را این چنین هدر؛

* – میداند که ذهن، تصورات، دلبستگی و تصور او را با این بازیهای بازی نامطلبی به خود میگیرد؛

* – میداند که برای هر حرکتی در این بازی، اراده می کند و اراده هایش را بر اساس لغو و ظلم میگردد – این بازی ها تمرین و تقویت ارادهی بیخدایی است؛

* – میداند که این بازیها، آموزش، ترویج و ارتقاء (عمومیت زدایی) و تذکرات جنایات شیطان بزرگ است؛

* – میداند که نباید عامل عامل شانه کردن (حتی در بازی) باشد؛

* – میداند که نباید دیدگاهها، اهداف، شعارها و نمادهای شیطانپرستی و فراماسون و صهیونیسم را به نمایش بگذارد.

*** – پس، برای هر انسانی، باطل و مخرب بودن این بازی ها و بالتبع برای هر مسلمان، حرام بودن این بازی ها بسیار واضح و آشکار است و به هیچ وجه نیازی به استفتاء و کسب فتوا از مرجع تقلید ندارد.

خرید و فروش:

بدیهی است که زمانی که بازی غیر اخلاقی، غیر انسانی، غیر اخلافی … و باطل باشد، خرید و فروش آن به همان اندازه اولویت دارد. به طوری که:

«سید خضیر المدنی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی آستان مقدس حسینی در این رابطه گفت: حکم شرعی بازی کلش اف کلنز که در این روزها در جامعه به ویژه میان جوانان رایج از نظر آیت الله سیستانی به دو بخش تقسیم می شود که اول در مورد اصل بازی و دوم در مورد خرید و فروش مراحل آن است.

وی اضافه کرد: آیت الله سیستانی در مورد اصل بازی، مجاز نیست و از این رو مؤمن باید از این بازی اجتناب کند یا به حکم فقهی دیگری به صورت الاعلم فالاعلم رجوع کند و از سوی دیگر اشخاص خرید و فروش بازی را نیز غیر صحیح میداند و از این رو چنین معاملهای باطل است و فروشنده باید پول را به خریدار بازگرداند. »

هم چنین در استفتاء از دفتر عالی رتبه رهبری (همانطور که در ابتدا اشاره شد)، حکم بیان شده و تشخیص موضوع، با خود فرد است. دفتر استفتاء ایشان، فتاوا را چنین بیان می کند:

۱- اگر فرد بازنده به فرد برنده چیزی پرداخت شود که دارای ارزش مالی باشد، حکم قمار دارد و مشکلی دارد.

۲- خرید و فروش اعتبار بدست آمده از بازنده برای شخص برنده قابل قبول نیست.

۳- اگر در حمله ها اعتبار و منابعی به دست آورید (که قبلا شکست خورده با پرداخت وجه و خرید منابع به دست آورده اید) حکم قمار داشته و مشکوک است.

۵- اگر در مراحل و مأموریت های خود در بازی خود، بازی ها و منابع و امکانات را بدست آورید، مشکلی به حساب نمی آید و از نظر شرعی گیمر نیستید.

آیا اصل بازی کلش آف کلنز از نظر شرعی قابل قبول است؟

رهبری: اگر در این بازی از فرد فرد بازنده به فرد برنده چیزی پرداخت شود که دارای ارزش مالی باشد و یا اعتبار و منابع دریافت کننده برنده شود (که ممکن است از طریق پرداخت و خرید منابع توسط شخص بازنده انجام شود) قمار حکم را دارد

مکارم: در صورتی که دارای فساد محتوایی نباشد به خودی خود مشکلی ندارد. اما خرید و فروش اکانت آن ممنوع است.

سیستانی: به طوری کلی بازی های آنلاین که ادامه آن توسط کاربر نیاز به ادامه و پیگیری مجدد است و حساب های آن در فی الجمله معاملات (هر چند فرد نتواند خراب و فروش آن) نمی شود اجازه نمی شود اما ملک می تواند به مجتهد جامع سایر شرایط با رعایت الائلم فالاعلم مراجعه نماید.

Zنجانی: اگر اعتباری که برنده به دست می آورد، می تواند خریداری و فروش شود (ولو برنده نمی شود آن را بفروشد) بازی مذکور حرام است.

وحید: احتیاط از انجام این بازی اجتناب کنید.

.

۲- پرداخت مبلغی برای خرید برخی از امکانات مجازی در این بازی برای ارتقاء و ادامه آن و یا خرید و فروش این بازی که در هر مرحله با قیمت متفاوت است، به فرد دیگری ممنوع است؟

رهبری: خرید و فروش اعتبار بدست آمده قابل قبول نیست.

مکارم: خرید و فروش اکانت های بازی اکل مالاج و قابل قبول نیست.

پاسخ از آیت الله زنجانی

بازی کلش آف کلنز
۱٫ آیا کلش بازی کلنز از نظر شری حقزن است؟ ۲٫ پرداخت مبلغی برای خرید برخی از امکانات مجازی در این بازی برای ارتقاء و ادامه آن و یا خرید و فروش این بازی که در هر مرحله با قیمت متفاوت است، به فرد دیگری ممنوع است؟
پاسخ
۱٫ اگر اعتباری که برنده به دست آورد، می تواند خریداری و فروش باشد (ولو برنده نمی شود آن را بفروشد) بازی معروفی حرام است. ۲٫ قابل قبول نیست

پاسخ از سید علی حسینی سیستانی

پرسش: آیا بازی کلش اف کلنز علیه قبیله ها حرام است؟
چه لفظی خرید و فروش یک حساب در این بازی چیست؟
پاسخ: خرید وفروش صحیح نیست، و در مورد اصل بازی مقالد آقای سیستانی (مد ظله) می تواند به فقیه دیگر مراجعه کند زیرا آنها در این مورد نظر ندیده اند.
۲ سوال: ورق بازی با کامپیوتر چه حکمی دارد؟
پاسخ: با شرط بندی حرام است، اما بدون آن نیز به موجب احتیاط واجب به نظر نمی رسد.
۳ سوال: درآمد مغازه ها (بازی های رایانه ای) از نظرشرعی چه حکمی دارد در صورت بازی پرداخت دو نفره پول؟
پاسخ: اگر بازی های قماری نباشند، اجاره دادن دستگاه برای بازی آنها فایده ای ندارد.
۴ سوال: آیا بازی فوتبال کامپیوتری که در آن یک پیروز می شود یا از دست دادن یا مساوی بین طرف و کامپیوتر یا بین دو نفر توسط کامپیوتر و هیچ پولی از دست ندهد، مشکلی دارد؟
پاسخ: اشکل ندارد

۳٫ سایت رسمی احكام جامع

۴- سایت آوینی

۵- وبلاگ مسائل دینی و فقهی

دانلود بازی کلش اف کلنز، ورژن گوگل پلی

ورژن: ۱۰٫۱۳۴٫۶
تاریخ انتشار: ۵ نشر
حجم: ۹۷ مگابایت
سیستم عامل مورد نیاز: Android 4 به بالا
دانلود با لینک مستقیم (گوگل پلی)
————————————————– ————————————-

دانلود کلش اف کلنز، نسخه کافه بازار

ورژن: ۱۰٫۱۳۴٫۷
تاریخ انتشار: ۶ مارس
حجم: ۹۷ مگابایت
سیستم عامل مورد نیاز: Android 4 به بالا
تذکر: با این نسخه می توانید با خرید کارت های بانکی خریداری کنید.
دانلود با لینک مستقیم (کافه بازار)

—————————————————————-
دانلود کلش اف کلنز در تلگرام

ورژن: ۱۰٫۱۳۴٫۶
تاریخ انتشار: ۵ مارس
حجم: ۹۷ مگابایت
سیستم عامل مورد نیاز: Android 4 به بالا
دانلود کلش اف کلنز به صورت فایل نصب در تلگرام
لینک دانلود در تلگرام

دانلود نسخه آی تیونز برای آیفون

ورژن: ۱۰٫۱۳۴٫۶
تاریخ انتشار: ۶ مارس
حجم: ۱۱۱ مگابایت
سیستم عامل مورد نیاز: iOS 8.0.0
دانلود با لینک مستقیم (آیتونز)

دانلود هک کلش اف کلنز

ورژن: ۹٫۱۰۵٫۹
تاریخ انتشار: ۸ ژانویه
حجم: ۹۰ مگابایت
سیستم عامل مورد نیاز: Android 4 به بالا
دانلود با لینک مستقیم

دانلود کلش اف کلنز برای کامپیوتر

ورژن: ۱۰٫۱۳۴٫۶
تاریخ انتشار: ۵ مارس
حجم: ۳۰۰ مگابایت
سیستم عامل مورد نیاز: ویندوز
دانلود با لینک مستقیم (نسخه کامپیوتر)

در صورتی که این مطلب و پست مشکلی نداشته باشد لینک دانلود تمام نسخه ها در اختیارتان میگذاریم

برای اولین بار به طور کامل راجب بازی کلش این مطالب در اختیار شما توسط تیم رویدپلاس گذاشته شده است

لینک دانلود اندروید:

دانلود فایل نصبی با لینک مستقیم

منبع:روید پلاس

کلش اف کلنز , کلش رویال , کلش اف کلنز هک , کلش بی نهایت , کلش هک شده رایگان واقعی ۲۰۱۶ , کلش جادویی , کلش رویال هک شده , کلش هک شده رایگان واقعی ۲۰۱۷ , کلش رویال هک شده رایگان واقعی , کلش اف کلنز بی نهایت , کلش اف کلنز برای کامپیوتر , کلش هک شده , کلش هک شده رایگان , كلش اف كلنز , کلش هک , کلش آف کلنز , کلش آو کلنز , کلش آف کلنز برای کامپیوتر , کلش آف کلن هک شده , كلش آف كلنز , کلش آف کینگز , کلش آف کلنز شیطان پرستی , کلش آف کلنز هک , کلش آو کلنز برای کامپیوتر , کلش آف کلنز آفلاین , کلش برای کامپیوتر , کلش بوت , کلش بدون اینترنت , کلش برای ویندوز , کلش برای pc , کلش برفی , کلش بازی , کلش برای اندروید , کلش بازی شیطانی , کلش پول بی نهایت , کلش پلیر , کلش پاسارگاد افلاین , کلش پولدار , کلش پاک شده را چگونه برگردانیم , کلش پکا , کلش پول , کلش پارادایس , کلش پی سی , کلش پردیس , کلش تان هال ۱۱ , کلش تولز , کلش تان هال ۷ , كلش تولز , کلش تان هال ۶ , کلش تان هال یازده , کلش تغییرات , کلش تغییرات جدید , تنزيل كلاش , کلش تغییر نام , کلش ثلث , کلش ثبت نام , ثبت کلش در جیمیل , ثبت کلش , ثبت کلش در گوگل , ثبت کلش اف کلنز , ثبت کلش در گوگل پلی , ثبت کلش اف کلنز در جیمیل , ثبت کلش روی جیمیل , ثبت کلش در ایمیل , کلش جدید , کلش جم بی نهایت , کلش جم , کلش جم رایگان , کلش جناب خان , کلش جدید هک شده , کلش جدید دانلود , کلش جیمیل , کلش جاینت , کلش چیست , کلش چت , کلش چرا باز نمیشه , کلش چند مرحله دارد , کلش چقدر اینترنت مصرف میکند , کلش چند لول دارد , کلش چینی , کلش چه ضرری دارد , کلش چند ساله است , کلش چگونه هک میشود , هک کلش , کلش حرام , كلش حلو , كلش حبيبي , کلش حمله , هکر کلش , كلش حب , کلش حرام است , کلش خنده دار , کلش خانه ۷ , کلش خرید , کلش خوب , کلش خارجی , کلش خانه ۸ , کلش خنده , کلش خوب است , کلش خانه ۹ , کلش در کامپیوتر , کلش دانلود , كلش دانلود , کلش درخت کریسمس , کلش دانلود جدید , کلش دانلود کامپیوتر , کلش دانلود هک , کلش دانلود برای کامپیوتر , کلش دانلود هک شده , کلش دانلود اندروید , کلش رویال هک , کلش رویال برای اندروید , کلش رویال اندروید , كلش رويال , کلش روی کامپیوتر , کلش ربات , کلش رویال برای کامپیوتر , کلش زامبی , کلش زامبی هک شده , کلش زامبی بی نهایت , کلش زامبی هک , کلش زامبی ۲ , کلش زمستانی , کلش زامبی ۲ هک شده , کلش زامبی مود , کلش زامبی بدون اینترنت , کلش ژاپنی , ژنراتور کلش , کلش در ژاپن , دانلود کلش ژاپنی , خرید ژم کلش , کلش حمله به ژاپن , دانلود ژنراتور کلش , آپدیت ژانویه کلش , زبان ژاپنی کلش , کلش سل , کلش ساخت کدام کشور است , کلش سه بعدی , کلش سرباز بی نهایت , کلش ساده , کلش سیب , کلش سیبی , کلش سولز , کلشی سین , کلش سیتی , کلش شیطانی , کلش شیطان پرستی , کلش شیطانی است , کلش شیطان , کلش شب , کلش شاپ , کلش شیطان پرستی است , کلش شیطانی اپارات , کلش شیطانی است یا نه , کلش شاپ رایگان , كلش صعب , کلش صلواتی , كلش صعب منك سهل , كلش سماط , کلش صلح , کلش صد درصد هک شده , کلش صافت , کلش صاف , كلش صعب بدون موسيقى , کلش صفحه سیاه , کلش اف کلنز هک شده , کلش طنز , طنز کلش اف کلنز , طنز کلش فیلم , عکس کلش طنز , بازی کلش طرز بازی , کلش اف کلنز طالع بینی , ضوجه كلش , ضايج كلش , ظنز کلش , ظررهای کلش , کلش عکس , کلش عجایب , کلش عکس بازی , کلش عکس های خنده دار , عکس کلش اف کلنز , عجایب کلش اف کلنز , عکس کلش اف کلنز مپ , عکس کلش های , زفة عرس كلش حلوة , کلش فارسی , کلش فروش , کلش فروشی , کلش فارسروید , کلش فیلم , کلش فارسی اندروید , کلش فارسی دانلود , كلش فروش , كلش فروشي , کلش فیلتر , کلش قدیمی , کلش قرمز , کلش قوی , کلش قلابی , کلش قدیم , کلش قدیمی بی نهایت , کلش قسمت اخر , کلش قران اتش زدن , کلش قسمت ۸ , کلش قسمت پنجم , کلش کامپیوتر , کلش کلنز , کلش کینگ , کلش کریسمس , کلش کستل , کلش کارتون , کلش کلن , کلش کینگز , کلش کلش , کلش کلنز هک شده , کلش گندم چیست , کلش گندم , کلش گمشده , کلش گیم , کلش گوگل پلی , کلش گناه است , کلش گیمز , کلش گاد اف جم , کلش گناه است یا نه , کلش گیم در کلش , کلش لول ۵۰۰ , کلش لول ۸ , کلش لول , کلش لیگ کریستال , لعبة كلاش , کلش لیگ مستر , بالاترین لول کلش , کلش لول بالاترین , کلش لول ۳۰۰ , کلش مپ , كلش ماشي , كلش مپ , كلش ماشي لطفي دوبل كانو , کلش مود شده رایگان , کلش مپ وار , كلش ماشي لطفي , مپ کلش , کلش مپ ۹ , کلش مپ تان هال ۷ , کلش نامحدود , کلش نسخه جدید , کلش نسخه هک شده , کلش نسخه قدیمی , کلش نسخه بی نهایت , کلش نقشه , کلش نسخه کامپیوتر , کلش نسخه مود شده , کلش نصب , کلش ناروتو , کلش واقعی , کلش ویکی , کلش ورژن جدید , کلش ویندوز , کلش و شیطان پرستی , کلش وار , کلش ویکی پدیا , کلش واقعی هک شده , کلش ویزارد , کلش هک شده رایگان واقعی , کلش هک شده رایگان با لینک مستقیم , کلش هک رایگان , کلش هک شده دانلود , کلش هک شده جدید , كلش هك شده , کلش یار , کلش یو , کلش یاب , کلش بینهایت , کلش یونانی , کلش یاس دانلود , کلش یعنی چه , کلش یرای کامپیوتر , کلش یهودی , کلش apktops , کلش apk , کلش air sweeper , کلش achievements , کلش aparat , کلش ancient skull , کلش achievement , achievements کلش اف کلنز , هک کلش apktops , کلش fhx-a , کلش bowler , کلش bot , کلش bluestacks , کلش blue stack , کلش bluestaks , bowler کلش اف کلنز , کلش gem box , boostدر کلش , bluestack کلش , bluestacks کلش اف کلن , کلش clear chat , کلش con , کلش coc , کلش confirm , کلش con چیست , فیلم کلش com , کلش جدید com , سایت کلش com , کلش اف com , هک کلش coc builder , کلش dark barracks , کلش dark spell factory , download کلش اف کلنز , دانلود کلش dark soul , هک کلش dark soul , decorations کلش , dns کلش اف کلنز , مشکل کلش downloading content , ربات کلش dum , link device کلش , کلش eagle artillery , کلش elder , elder کلش اف کلنز , error کلش اف کلنز , ارور کلش extended break , کلش اف کلنز eagle artillery , کلش exe , black edition کلش , earthquake کلش , error کلش , کلش fhx , کلش f , کلش fhx دانلود , کلش fx , کلش farsroid , کلش for pc , کلش fhx هک شده , کلش اف کلنز fhx a , farsroid کلش اف کلنز , fhx کلش هک , کلش god of gem , کلش gem , کلش gowipe , کلش game hacker , کلش gmail , کلش google play services , دانلود هک کلش god of gem , gemرایگان کلش , gmailبرای کلش , کلش hack , کلش halloween cauldron , کلش halloween , دانلود کلش fhx , hack کلش اف کلنز , healer کلش , hایران کلش , hfx کلش اف کلنز , hacker کلش اف کلنز , hاپدیت کلش , کلش ios , کلش inferno tower , دانلود کلش ios , اپدیت کلش ios , کلش رویال برای ios , کلش اف کلنز ios , iهک کلش , ip کلش اف کلنز , imod کلش , ipهای کلش , در کلش join the crystal league , کلش اف کلنز jar , kنقشه کلش , کلش kolash , کلش king , game killer کلش , کلش link a device , کلش laboratory , کلش libg so , کلش lucky patcher , کلش labratory , lمپ کلش , lدانلود کلش , lootدر کلش , هک کلش lucky patcher , ربات کلش lazy pressing , کلش map , کلش mod , کلش mybot , کلش megamansion , mybot ربات کلش , minion کلش , map کلش اف کلنز , map کلش اف کلن , map کلش اف کلنس , mapهای کلش اف کلنز , هک کلش new1 , nدانلود کلش , nدانلود کلش برای کامپیوتر , nدانلود کلش رویال , user name کلش , کلش اف کلنز new update , news کلش اف کلنز , کلش آف کلنز new , کلش اف کلن news , app nana کلش , کلش of کلنز , کلش اف کلنز clash of clans , دانلود کلش of کلنز , بازی کلش of کلنز , کلش of clans , کلش ofکلنس , کلش ofکلن , کلش offline , کلش pc , کلش pekka , کلش personal break , کلش برای pc دانلود , دانلود کلش pc , کلش برا pc , کلش نسخه pc , آموزش کلش pdf , دانلود کلش project zap , earth quake کلش , archer queen کلش , queen کلش , کلش red , دانلود red کلش اف کلنز , robot کلش اف کلن , دانلود کلش red , hog rider کلش , دانلود ربات کلش raccoon bot , htc roms کلش , دانلود robot کلش اف کلنز , کلش report , rss کلش اف کلنز , کلش spell factory , کلش sweet victory , کلش spel factory , کلش shield , air sweeper کلش اف کلنز , در کلش sweet victory , save کلش اف کلنز , sسایت کلش , shieldدر کلش , scout کلش , کلش th 8 , نقشه town hall 6 کلش , مپ کلش th8 , torch کلش اف کلنز , نقشه کلش town hall 6 , نقشه کلش town hall 7 , مپ کلش th7 , چیدمان کلش town hall 5 , نقشه کلش town hall8 , کلش update , کلش اف کلنز update , username کلش , ربات کلش ufix ir , upgrade کلش , updateجدید کلش اف کلنز , unbreakable کلش , ارور کلش unfortunately , username کلش کجاست , username کلش چیست , کلش اف کلنز v7 1 1 , vربات کلش , ربات کلش vip , دانلود ربات کلش vip , sweet victoryدر کلش , sweet victory کلش اف کلنز , sweet victory کلش اف کلن , کلش اف کلنز v7 65 , valkyrie کلش , کلش wizard tower , کلش witch , کلش war win streak , www کلش اف کلنز , www کلش هک com , www کلش هک شده , witchدر کلش , warدر کلش , grand warden کلش اف کلنز , کلش xmod , کلش xmode , کلش xmodgame , کلش x bow , کلش xmodgames , کلش x-mas tree , xmod کلش آف کلنز , xmod کلش دانلود , اموزش xmodgame کلش اف کلنز , xmodبرای کلش , کلش yeti , کلش yjc , کلش yasdl , کلش برای هاوای y220 , کلش اف کلنز you tube , yetiدر کلش اف کلنز , ارور کلش you have been banned , yeti کلش اف کلن , سرباز جدید کلش yeti , کلش گوشي y220 , کلش آف کلنز zoomg , کلش اف کلنز zoomit , zoomg کلش , zoomit کلش , کلش project zap , کلش , كلش بي نهايت , كلش اف كلن براي كامپيوتر , كلشن كوف , كلش شيطان پرستي , كلشي وكلاشي , كلش اف كلنس , كلشي ماشي , كلش اف كلنز بي نهايت , كلشيفته فراهاني , كلش اوف كلنس , كلش اف كلنز براي كامپيوتر , كلشي عادي , كلش رويال هك شده , كلشي بالمكتوب , كلشي , كلش هك شده رايگان , کلش ا , كلش احبه , كلش افكلنز , كلش اف زامبی , كلش او مافيا۳ , كلش اف كلانس , كلش اف رويال , كلش اف كلش , كلش اف كلن , كلش اف كلنز هك شده , كلش اف كلنز ايراني , كلش اف كلنز شيتان پرستان , كلش اف كلنز بدون اينترنت , كلش اف كلنز اپارات , كلش اف زامبي ۲ , کلش آ , کلش ب , كلش بدون اينترنت , كلش براي كامپيوتر , كلش بينهايت , كلش بالمكتوب , كلش بازي كردن جناب خان , كلش بسيف إلا محب , كلش بلمكتوب , كلش باتصالك واضح الصوت , كلش ب ۱۰۰۰da , كلش بلاش بلاش مسرعه – , كلش بازها , كلش برفى , كلش باز , كلش بينهايت براى ايفون , كلش بالمكتوب صور , كلش بدون اينترنت هكر , كلش بي نهايت براي كامپيوتر , کلش پ , كلش پلي ۲ player , کلش ت , كلش توتال کور , كلش تابيد انگليسي , كلش تانهال ١٢٣٤٥٦٧٨٩١٠ , كلش تقليد , كلش تهكير , كلش تنهال دوازده امام , كلش تحتج , كلش تسميم بيت٨ , كلش تن هال هفت , كلش تحميل , كلش ترول , كلش تسميم بين٨ , كلش تصميم بيت٨ , كلش تسميم بيت ۸ , كلش تنهال ۱۱ , کلش ث , كلش ثلاث , كلش ثبت , كلش ثيمات , كلش ثنيان , كلش ثقافة , كلش ثعلب , كلش ثلغلاثسف , كلش ثامن , كلش ثقف , كلش ثدي , كلش ثور , کلش ج , كلش جادويي , كلش جم بي نهايت , كلش جديد , كلش جادوی , كلش جنگي بازي , کلش چ , كلش چگونه هك كنيم , اخربازي كلش چه مي شود , ايدي در كلش چيستان , بازي كلش چيست , كلش چي نوع كيم است , كلش چى هس , کلش ح , كلش حرام است يا نه , كلش حك شده جديدترين , كلش حلو فويس كيدس , كلش حب بهدنيا , كلش حلوه , كلش حزينه , كلش حلووو ن , كلش حلوووووو , كلش حرام سوزندان قران كريم كامل , كلش حلو صور بنات , كلش حاجا , كلش حك شده , كلش حلووو , كلش حك , كلش حلوووووو ووو يا حلووووووو , كلش حلو صور , كلش حلوه كلش حلوه بس , کلش خ , فيلم كلش خنده دار , علي الشمري كلش خلصت , اكانت كلش خونه لول۳ , کلش د , كلش دوبله فارسی فیلم , كلش در كامپيوتر , كلش ديما dz , كلش در لب تاب , كلش در شب , كلش در قرآن , كلش دوبله فارسی , كلش در ios , کلش ذ , كلش ذكي , کلش ر , كلش رويال ولجندري , كلش راح اخربها , كلش رويل , كلش رايگان دانلود , كلش رويا پول بينهايت , كلش ريال , كلش ريل , كلش رين , كلش روت شده , كلش رويا , كلش رويال دانلود , كلش رويال تورنمنت , كلش رويال ايكس مود براي , كلش رويال هك , كلش رويل اول مانزلة , كلش رويال لجندري , كلش رويال ايكس مود , كلش رويال هك شده بازي , کلش ز , كلش زامبی شیطانی است یا نه , احبه كلش زايد الصالح , اغنية وسمعت كلش زين , عكس كلش زشت ترین , كلش زمستانی , كلش زامبی , اسمعني كلش زين , كلش زين , کلش ژ , كلش ژله , كلش ژست , كلش ژاپن , كلش ژرمن , كلش ژیمناستیک , كلش ژیان , كلش ژئوفیزیک , كلش ژیلا , كلش ژاله , كلش ژنتیک , کلش س , حلويات كلش سهلة وبسيطة , ديدين كلش سام داكس , رسم كلش سهل , حلاوة كلش سهلة عراقية , اكلة كلش سهلة عراقية , کلش ش , كلش شيطاني , كلش شيتان پرست نباشد دانلود , كلش شيتاني , كلش شيطان , كلش شيتان پرست , كلش شيطان پرستي عكس , کلش ص , قصيدة امي كلش صافيه , كلش صلوخ علبحر فرنسى , اغنيه كلش صايره ملل , الفراك كلش صاعب , الفراق كلش صعب , اغنيه كلش صعب , امي كلش صافيه , کلش ض , كلش كلش ضاقت بطي , ديدين كلش ضض , كلش كلش ضاقت بيا , كلش كلش ضاقت , کلش ط , كلش طيور , كلش طاقات , كلش طيران , كلش طيز , كلش طقس , كلش طريقه , كلش طرزان , كلش طربيات , كلش طرب , كلش طلا , کلش ظ , كلش كلش ظاقت بيه , کلش ع , كلش عاجبني احتل كلبك , كلش عكس نقشه تاون ۵ , كلش عيب اكلك مااحاجيك , كلش عادي , كلش عجيب , کلش غ , كلش غير فارس , كلش غوغل , کلش ف , كلش فايه اشمايه اغنيه , كلش ف كلش , كلش فايت , كلش فيت , كلش فيها مليح , كلش فكلنس , كلش فلش , كلش فاني , كلش فايت يا شمايت , کلش ق , ردح كلش قوي , كلش قصيراتشاؤ على رمضان في العراق , كلش قديمي , كلش قديش , خياطات كلش قدينه , عكس كلش قوي , کلش ک , كلش كاين الزهر ماكنش , كلش كي زبي كبير , كلش كامپيوتر , كلش كين خاصين نتوما , كلش كناه دارداشة , كلش كلن , كلش كوف , كلش كلنز , كلش كلنس , كلش كلاشي , كلش كلش , كلش كناه دارد , كلش كي زبي , کلش گ , كلش گوت video , کلش ل , كلش لها نهاية , كلش لبل ۵۰۰ dollar , كلش لول ۹۸ rock , كلش لخت عکس , كلش لعبة , كلش لول ٤٠٠ , كلش لول ۳۰۰ کلش , كلش لول , كلش لول اخر قلعه , كلش لول بالا های , كلش لول اخر , كلش لول ۸ , کلش م , كلش مهكرة , كلش مسلسل , كلش معاك سماط , كلش مون , كلش مشي , كلش منكرفت , كلش مپ تاون هال ٦ , كلش مهكر , كلش مرت ديدين , كلش مسغره , كلش مپ كلش , كلش مشي زطل كشي , كلش ماشي زطلة كاشي , كلش مپ هفت , کلش ن , گيم كلش الف كلش نقشه , عكس كلش نسخه جدید , كلش نامحدود , كلش نار نار , على جلك كلش نديره , كلش نلعب , كلش نخسه جدید , کلش و , كلش وكلاشي , كلش وف كلنس , كلش ورژن جديد , كلش وكر العصفور , كلش ويديو , كلش وكلشي , كلش وافريل , كلش وكلن , كلش ويكي , كلش وف كلانس , کلش ه , كلش هاف كلنزه جديدترين , كلش هاي فروشي , كلش هك شده برای اند روید , كلش هك دانلود , كلش هشم , كلش هك , كلش هك شده جم جونیور , كلش هك شده دانلود , كلش هك شده ي رايگان , كلش هك شده با ادرس ایمیل , كلش هك شده برای اندروید , كلش هك شده افغاني , كلش هك شده براي كامپيوتر , كلش هك شده ۲۰۱۷ دوم دهكده المپيك , کلش ی , كلش يفوت فقط ابتسم , باجر ثوب عرسج كلش يلوك , كلش يجوز عيش راجل واتهلا فالعجوز , احبه كلش يوتيوب , سوق الرمشي كلش يمشي , كلش يفوت , كلش يهون , متتقلقيش كلش يفوت , کلش a , کلش b , کلش c , search ديدين كلش com\/ affilid=د , کلش d , کلش e , كلش fax , کلش g , اموزش نصب ربات كلش gamebot , درباره ي رويداد كلش gibarch , کلش h , کلش i , كلش ۱۴ , کلش j , کلش k , کلش l , کلش m , وليد الشامي احبه كلش mp3 , هذا حبيبي احبه كلش mp3 , احبه كلش mp3 , کلش n , کلش o , کلش p , كلش sanfara , کلش q , کلش r , کلش s , کلش t , صور كلش tv , کلش u , کلش v , کلش w , کلش x , کلش y , کلش z , کلش &

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *